Hogwarts Legacy – magiczna eksploracja otwartego świata

Studio Warner Bros. Games niedawno zapowiedziało grę, która może stać się kolejną gamingową sensacją.

Hogwarts Legacy to fabularna gra RPG akcji typu single-player z otwartym światem. Gra jest osadzona w 1800 roku, w świecie czarodziejów.

Czy kiedykolwiek chciałeś przemierzać korytarze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? A może chciałbyś poznać wcześniejszą historię Hogwartu, której nie poznałeś do tej pory z dotychczasowych książek, filmów czy gier o Harrym Potterze? Hogwarts Legacy została stworzona, by zaspokoić te pragnienia, a jeśli gra będzie choć trochę przypominać tę pokazaną w porywającym zwiastunie, to jesteśmy gotowi na magiczną ucztę.

Oficjalna zapowiedź gry odbyła się we wrześniu 2020 roku, podczas live streamu, mającego na celu ogłoszenie ceny konsoli PlayStation 5. Poniżej pełny opis gry od Warner Bros. Games:

Hogwarts Legacy to pełna magii gra, której gracze wcielają się w postać czarownicy lub czarodzieja i podążają za przygodą. Podczas rozgrywki mogą rozwijać zdolności swojej postaci, opanowywać potężne zaklęcia, doskonalić umiejętności walki, a także wybierać towarzyszy, którzy pomogą im stawić czoła śmiertelnym wrogom. Gracze napotkają również misje oraz liczne scenariusze, które postawią ich w obliczu ważnych wyborów i zadecydują o ich dalszych losach”.

Hogwarts Legacy wyśle graczy w nieznaną, niebezpieczną podróż, aby „odkryć ukrytą prawdę o świecie czarodziejów”. Czy będzie to związane ze słynnym chłopcem, Harrym Potterem i jego magiczną rodziną? A może będzie to zupełnie inna historia? Nie możemy się doczekać, aby odkryć wszystkie tajemnice, które chowają się w Hogwarcie.

Według oficjalnej strony Warner Bros. Games autorka powieści o Harrym Potterze, J.K Rowling, która znalazła się pod ostrzałem mediów za opublikowanie transfobicznych tweetów, nie była bezpośrednio zaangażowana w proces tworzenia gry. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Hogwart jest jej tworem, prawdopodobnie będzie czerpać zyski z gry w formie tantiem. Warto o tym pamiętać podczas kupna Hogwarts Legacy.

Gra będzie dostępna na konsole PlayStation 5, PlayStation 4, Play Station 4 Pro, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One oraz na komputer. Gra została opracowana przez Avalanche Software i wydana przez Warner Bros. Games pod marką Portkey Games. Premiera gry planowana była na 2021 rok, jednak została przeniesiona na rok 2022, ze względu na opóźnienia.

Autor: 
Lindsay Romain / Tłumaczenie: Klaudia Nikodem

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

e-magnes