Najdroższy gołąb świata

Jak poinformowała PIPA [numer jeden wśród brokerów ekskluzywnych gołębi pocztowych i najbardziej znane na świecie źródło wiadomości o gołębiach, od tłum.] belgijska dwuletnia gołębica wyścigowa `New Kim` sprzedana została na aukcji w Brukseli za rekordowe 1,6 mln euro.

Dwóch chińskich licytujących, ukrywających się pod pseudonimami Super Duper i Hitman, w ciągu ostatniej pół godziny aukcji podwyższyło oczekiwaną cenę o 280 000 euro, przekraczając tym samym rekord z marca 2019 r., kiedy za 1,25 mln euro sprzedano innego belgijskiego gołębia- Armana.

Zdaniem AP, Super Duper, który wylicytował cennego ptaka, to podobno ten sam bogaty chiński przemysłowiec, który kupił Armana w celach rozrodczych.

To kolejny dowód na to, że stuletnie hobby utożsamiane dotąd z klasą robotniczą uprawia teraz zagraniczna elita. Czołowi hodowcy, którzy opierają się na doświadczeniu wielu swoich pokoleń, mogą teraz sprzedawać własne ptaki po cenach niespotykanych jeszcze dziesięć lat temu. Najbardziej pożądaną destynacją są oczywiście Chiny.

„Ta rekordowa cena jest niewiarygodna, bo to gołębica. Arman był samcem. Zwykle samiec jest wart dużo więcej niż samica, ponieważ może zostawić po sobie więcej potomstwa”, powiedział Nicholas Giselbrecht, dyrektor generalny i założyciel PIPA.

Giselbrecht poinformował, że ​​New Kim ma dwa lata i bierze udział w wyścigach od 2018 roku. Mimo tytułu najlepszego belgijskiego młodego ptaka musiała wcześniej przejść na emeryturę. Gołębie zwykle rozmnażają się do 10 roku życia.

 

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Tanjug

Dział: 
video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
11 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

e-magnes