CD Projekt Red dementuje plotki o pracach nad Cyberpunk 2077

Rzecznik CD Projekt Red zaprzecza informacjom na temat powstawania gry podanym przez programistę. oficjalnym twitterowym profilu Cyberpunka 2077 ukazała się wiadomość dla 1.6 mln obserwujących.

"Zwykle nie komentujemy plotek, jednak tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek, ponieważ te doniesienia są całkowicie fałszywe" - tak producent komentuje cytowany w prasie wpis programisty. Pracownik ujawnił informacje o cut contencie, przepisywaniu kodu, presji ze strony zarządu i aktualnie naprawianych bugach. Wyjawił również, że pierwowzorowi Johnny'ego Silverhanda miał podłożyć głos David Hayter, a inspiracją dla tej postaci miał być Silver Snake oraz aktor Cillian Murphy. Na forum CD Projekt Red do sytuacji nawiązał Vattier: ""Zwykle nie komentujemy plotek, jednak tym razem postanowiliśmy zrobić wyjątek, ponieważ te doniesienia są całkowicie fałszywe".

CDPR od momentu ukazania się na rynku Cyberpunka 2077 pełnego bugów nie odnosili się do pogłosek, dlatego aktualna sytuacja jest wyjątkiem wartym uwagi. W przeszłości w drodze wyjątku wypuścili również komentarz negujący plotki na temat opóźnienia premiery Cyberpunk 2077. Wersja gry została wypuszczona na konsole w niestabilnej wersji, co biorąc pod uwagę trzykrotne przesunięcie daty premiery, wywołało wiele szumu.

CD Projekt Red w styczniu i lutym planuje wypuścić dużą aktualizację na konsole. "Naprawiliśmy bugi najbardziej rzucające się w oczy, z którymi musieli się konfrontować gracze w poprzednich wersjach" - informują. Twórcy nie wypowiedzieli się jednak w kwestii przywrócenia sprzedaży gry poprzez platformę PlayStation, co niedawno stało się niemożliwe. Jednakże po rozwiązaniu dotychczasowych problemów, na bezpłatne DLC, płatne rozszerzenia czy tryb multiplayer musimy jeszcze zaczekać.

Autor: 
Joe Skrebels tłumaczenie: Magdalena Duch

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
7 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

e-magnes